apr 232016
 

Søndag den 4. september 2016 afholder Brørup Løbeklub som bekendt et motionsløb i samarbejde med Spejderne i Brørup. I den forbindelse håber vi at klubbens medlemmer, familie eller venner vil hjælpe med vejvisning, nummerudlevering, vanddepot og andet.

Man må selvfølgelig gerne tilmelde sig til løbet på samme vilkår som alle andre. Til gengæld kan alle klubbens medlemmer komme gratis til Schela Plastløbet i Lindknud torsdag den 11. august 2016.

Hvis du ønsker gratis deltagelse i Schela Plastløbet skal du selv tilmelde dig som du plejer. Når du har gennemført løbet kan du så få tilmeldingsgebyret refunderet ved kassereren (Tonny). Du skal tilmelde dig på dette link:

https://app.lap.io/event/2016-schela-plast-loebet

 

Tilbuddet gælder naturligvis kun medlemmer af Brørup Løbeklub